Sprzedaż nagrzewnic i klimatyzatorów

serwis / wynajem

Wybierz dział firmy

Modele urządzeń:

WYBRANO:

Jak często należy czyścić klimatyzację?

CHARAKTERYSTYKA

Polskie prawo nakłada na pracodawców obowiązek regularnego serwisowania, zarówno instalacji, jak i urządzeń klimatyzacyjnych. Według informacji, podawanych przez producentów, czyszczenie klimatyzacji w obiektach użyteczności publicznej oraz biurach, powinno odbywać się min. raz do roku. Trzeba przy tym pamiętać, że niedotrzymanie powyższych terminów, może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia pracowników, którzy przebywają w biurze.

Brudna klimatyzacja – z czym to się wiąże?

Pamiętaj, korzystając z brudnej klimatyzacji, możesz przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia pracujących u Ciebie ludzi oraz zaszkodzić samemu urządzeniu. Rzadko czyszczona klimatyzacja to prawdziwy raj dla różnorodnych wirusów, grzybów i drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia, a czasami nawet życia, ludzi. Co również ważne, nieregularnie czyszczona klimatyzacja narażona jest na o wiele szybsze zużywanie się. Najogólniej rzecz ujmując, oznacza to, że skąpiąc na serwisowanie i czyszczenie, zmuszeni będziemy, w niedługim czasie, wymienić całe urządzenie.

Jak dbać o klimatyzację w biurze?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, klimatyzacja w pracy, powinna być czyszczona i serwisowana przynajmniej raz w roku. Oczywiście jest to absolutne minimum. Decydując się na skorzystanie z usług serwisów urządzeń klimatyzacyjnych możemy mieć pewność, że profesjonaliści przeprowadzą zabiegi odgrzybiania i usuną wszelkie ewentualne usterki w taki sposób, aby urządzenie pracowało nie tylko wydajnie, ale i cicho.  Trzeba również pamiętać, że do zachowania sprawności klimatyzacji, konieczna jest regularna wymiana filtrów – minimum raz w miesiącu. Ten proces jest stosunkowo prosty, dlatego można go – bez problemu – przeprowadzić we własnym zakresie.

Zalecenia producenta

Niejeden pracodawca zastanawia się, w jaki sposób należy dbać o klimatyzację, aby służyła nienagannie przez długie lata. Oczywiście, poza regularnym czyszczeniem i serwisowaniem, należy pamiętać również o prawidłowej, codziennej, eksploatacji. Niezalecane jest np. ciągłe korzystanie z urządzenia ustawionego na najwyższe parametry. Należy również pamiętać o jej odłączaniu, zwłaszcza wtedy, kiedy biuro jest nieczynne.