Sprzedaż nagrzewnic i klimatyzatorów

serwis / wynajem

Wybierz dział firmy

Modele urządzeń:

WYBRANO:

Ogrzewanie nadmuchowe – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

CHARAKTERYSTYKA

Instalacja ogrzewania nadmuchowego to doskonały sposób na ograniczenie kosztów zużycia energii. Ponadto, rozwiązanie tego typu charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem awaryjności i daje swoim użytkownikom komfort, którego próżno szukać w tradycyjnych systemach grzewczych. Warto również wspomnieć, że w ramach jednego systemu możliwe jest zapewnienie nie tylko skutecznego ogrzania domu, ale również wentylacji z filtracją oraz nawilżaniem powietrza. 

Zasady działania

Warto zaznaczyć, że zasada działania ogrzewania nadmuchowego odbiega w znacznym stopniu od zasad działania klasycznych i doskonale wszystkim znanych rozwiązań. Za podstawę uznaje się dostarczenie świeżego powietrza w takiej ilości, aby zmieszało się z powietrzem już ogrzanym. Rolę pieca nadmuchowego może w tym przypadku pełnić nie tylko piec olejowy, gazowy czy elektryczny, ale również pompy ciepła. Powietrze ogrzewa się w wymienniku i to właśnie z niego trafia do kanałów wentylacyjnych.

Zalety ogrzewania nadmuchowego

Do największych zalet ogrzewania nadmuchowego zaliczyć należy to, że daje ono dużą sprawność ogrzewania, nie wymaga instalacji grzejników i jest o wiele tańsze, zwłaszcza w porównaniu z ogrzewaniem centralnym.

Piec nadmuchowy

Piec nadmuchowy to najważniejsza część całego systemu ogrzewania powietrznego. Dzięki jego konstrukcji możliwe jest nie tylko skuteczne nagrzanie powietrza, ale również jego późniejsze rozprowadzenie po budynku. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór różnorodnych pieców nadmuchowych napędzanych energią elektryczną, olejem opałowym lub gazem. Warto również wiedzieć, że tego typu produkty mogą być wyposażone w filtry mechaniczne do wstępnego oczyszczania powietrza, dzięki którym możliwe jest usunięcie cząsteczek stałych, takich jak np. kurzu czy pyłków. Najczęściej pracą pieca nadmuchowego kieruje termostat, ale oczywiście nie jest to regułą.