Sprzedaż nagrzewnic i klimatyzatorów

serwis / wynajem

Wybierz dział firmy

Modele urządzeń:

WYBRANO:

Promiennik gazowy – podstawowe informacje

CHARAKTERYSTYKA

Ogrzewanie, zarówno dodatkowe, jak i przenośne, przydaje się w wielu sytuacjach: podczas remontu mieszkania, na wyjeździe lub w trakcie wyjątkowo mroźnej zimy, gdy grzejniki nie dają rady z dostarczaniem odpowiedniej ilości ciepła. Jedną z możliwości, po którą można sięgnąć, są promienniki gazowe. Jakie rodzaje promienników cieszą się obecnie największą popularnością i które z nich warto wybrać?

Przenośne promienniki gazowe – rodzaje

Na rynku znajdziemy obecnie szeroki wybór przenośnych promienników gazowych. Do najpopularniejszych zaliczają się m.in. promienniki gazowe na podbłękit, które wykorzystywane są najczęściej we wnętrzach domów i mieszkań. Znajdujący się w ich wnętrzu palnik wykonany został ze stali nierdzewnej. Promiennik daje delikatne i przyjemne ciepło. Drugą grupą chętnie wybieranych promienników, są promienniki gazowe z katalizą. Warto zaznaczyć, że uważane są one za jedne z najbezpieczniejszych modeli przenośnych grzejników gazowych. Urządzenia, w których wykorzystana została kataliza charakteryzują się tym, że wytwarzają niższą temperaturę. Kolejną grupę produktów tworzą promienniki gazowe na podczerwień – one również znajdują szerokie zastosowanie w ogrzewaniu wnętrz.

Promienniki gazowe – czy są bezpieczne?

To często zadawane pytanie. Warto jednak pamiętać, że podstawową zasadą bezpieczeństwa jest w tym przypadku rygorystyczne przestrzeganie zaleceń związanych zarówno z instalacją, jak i użytkowaniem urządzenia. Co ważne – nie należy wybierać urządzeń oferowanych przez mało znanych i niesprawdzonych producentów.

Promiennik gazowy czy piecyk

Często zdarza się, że nazwy tych urządzeń stosowane są wymiennie. Piecyki gazowe nazywa się promiennikami i odwrotnie – promienniki piecykami. Należy jednak założyć, że nie każdy piecyk jest promiennikiem, ponieważ nie każdy piecyk gazowy działa w oparciu o promieniowanie. Oczywiście używanie zamiennie tych pojęć, zwłaszcza potocznie, nie jest żadną zbrodnią.