Sprzedaż nagrzewnic i klimatyzatorów

serwis / wynajem

Wybierz dział firmy

Modele urządzeń:

WYBRANO:

Rodzaje nagrzewnic

CHARAKTERYSTYKA

Najogólniej rzecz ujmując nagrzewnica to urządzenie służące do ogrzewania powietrza. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór urządzeń tego typu. Przedstawiamy, czym charakteryzują się nagrzewnice elektryczne i olejowe. Zapraszamy do uważnej lektury naszego bloga!

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnice elektryczne charakteryzują się tym, że w ekspresowym czasie ogrzewają pomieszczenia, w których zostały zainstalowane. Ponieważ jednak napędzane są przez prąd, to ich użytkownik musi być przygotowany na podwyższone rachunki za energię elektryczną. Urządzenia tego typu posiadają wbudowany specjalny wentylator, przez który – na zewnątrz – wydostaje się ogrzewane grzałkami powietrze. Warto zaznaczyć, że nagrzewnice elektryczne odznaczają się banalnie prostą obsługą, a ich zakup to inwestycja na wiele długich lat. Można ich bez problemu używać w pomieszczeniach charakteryzujących się dużym poziomem wilgoci i utrzymywać w nim stałą temperaturę. Ponadto nie zużywają one tlenu i nie wymagają dostaw paliwa. Nadają się doskonale do ogrzewania zarówno małych, jak i średnich pomieszczeń.

Nagrzewnice olejowe

Charakterystyczna dla nagrzewnic olejowych jest cicha praca. Jak sama nazwa wskazuje zasilane są  olejem – opałowym lub napędowym. Wykorzystuje się je zarówno do ogrzewania średnich, jak i dużych pomieszczeń. Wyróżnia się ich dwa typy – nagrzewnice olejowe wymiennikowe i nagrzewnice olejowe bezwymiennikowe. Te pierwsze charakteryzują się tym, że spalają w zamkniętej komorze, drugie podgrzewane są płomieniem. Nagrzewnice wymiennikowe nie łączą spalin z powietrzem. Trzeba zaznaczyć, że nagrzewnice olejowe odznaczają się ogromną wydajnością i łatwą obsługą. Na rynku znaleźć można ich wiele modeli, najczęściej wyposażonych w elektroniczną kontrolkę płomienia i duży przepływ powietrza. To, który sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku zależy od rodzaju pomieszczenia, które chcemy ogrzać oraz naszych indywidualnych preferencji.