Sprzedaż nagrzewnic i klimatyzatorów

serwis / wynajem

Wybierz dział firmy

Modele urządzeń:

WYBRANO:

Zalety nagrzewnic wodnych

CHARAKTERYSTYKA

Korzystanie z nagrzewnic wodnych polecane jest przede wszystkim w miejscach, w których nie radzą sobie zwykłe grzejniki. Przedstawiamy, jakie są największe zalety tego typu urządzeń. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Jak działają nagrzewnice wodne?

Najogólniej rzecz ujmując nagrzewnice wodne pracują dzięki wykorzystaniu ciepłej wody, która znajduje się w instalacji c.o. Wbudowany w nie wentylator owiewa strumieniem powietrza rury z przepływającą ciepłą wodą i wytwarza ogrzane powietrze, które trafia następnie do wybranego pomieszczenia. Warto wiedzieć, że nagrzewnice wodne, zamiast ciepłej wody, mogą wykorzystywać również glikol.

Bardzo szerokie zastosowanie

Nagrzewnice wodne sprawdzają się w miejscach, w których nie radzą sobie klasyczne grzejniki. Chodzi tutaj przede wszystkim o pomieszczenia odznaczające się bardzo dużą powierzchnią. Z tego też względu spotkać je można często w halach magazynowych, warsztatach, salach konferencyjnych, czy obiektach o charakterze sakralnym. Oczywiście z nagrzewnic wodnych można również korzystać w domach i miejscach pracy.

Nagrzewnica wodna a grzejnik

Istnieją miejsca, w których tradycyjne grzejniki się po prostu nie sprawdzają, ponieważ są mało wydajne i – co za tym idzie – nieekonomiczne. Do takich miejsc zaliczają się szczególnie średnie i duże pomieszczenia charakteryzujące się dużym zużyciem ciepła. Nagrzewnice wodne to urządzenia odznaczające się dużą wydajnością, co wynika przede wszystkim z ich ogromnego zakresu mocy. Ponadto są one stosunkowo tanie, zarówno jeżeli chodzi o koszty zakupu samego urządzenia, jak i późniejsze koszty związane z jego eksploatacją. Trzeba również zaznaczyć, że nagrzewnice wodne charakteryzują się cichą pracą i są łatwe w montażu.

Przed zakupem

Zanim zdecydujemy się na zakup nagrzewnicy, powinniśmy pamiętać, że można zainstalować ją – podobnie jak wentylator – na ścianie. Aby podnieść komfort pracy urządzenia, warto również wyposażyć się w termostat pokojowy oraz dodatkowy regulator obrotów. Przed sfinalizowaniem zakupu warto także upewnić się, że urządzenie posiada łatwy system sterowania.